L2C5-30901210X15B0
Manufacturer Part Number:
L2C5-30901210X15B0
Part of Description:
LED COB WARM WHT RECT 3000K
CCT (K) :
3000K
Current - Max :
1.8A
Current - Test :
900mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
15.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
141 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4310lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
24.00mm L x 20.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34V