BXEB-L1120Z-30E4000-C-B3
Manufacturer Part Number:
BXEB-L1120Z-30E4000-C-B3
Part of Description:
LED MOD EB SER WH LNR STR 3000K
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Current - Max :
1.4A
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
175 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4780lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1120.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
39V