LM25101BMA/NOPB
Manufacturer Part Number:
LM25101BMA/NOPB
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
LM25101 3A, 2A AND 1A HIGH VOLTA
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Gate Drivers
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
2A, 2A
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
100 V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
570ns, 430ns
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
9V ~ 14V