BXEB-L0560Z-50E4000-C-D3
Manufacturer Part Number:
BXEB-L0560Z-50E4000-C-D3
Part of Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 5000K
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Current - Max :
2.8A
Current - Test :
1.4A
Features :
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
194 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5220lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
19.2V