SI-B8V113560WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8V113560WW
Part of Description:
LED MOD LTM562A WH LNR STR 3000K
Stock Condition:
12
CCT (K) :
3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Max :
540mA
Current - Test :
450mA
Features :
With Connector
Height :
4.40mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
142 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1580lm (Typ)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.8V