MT4W-DV-45
- Manufacturer Part Number:
- MT4W-DV-45
- Manufacturer/Brand:
- Autonics
- Part of Description:
- DC VOLT 0-500V 3PNP PV 100-240V
- Stock Condition:
- 5
- Manufacturer :
- Autonics
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.20mm)
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 0 ~ 500VDC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4
- Output Type :
- PV Output, Solid State (3)
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC