SI-B8T141560LD
Manufacturer Part Number:
SI-B8T141560LD
Part of Description:
LED MOD LT-S562N LNR STRP 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
360mA
Current - Test :
200mA
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
160 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1120lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35.2V