N30U 120000U0
- Manufacturer Part Number:
- N30U 120000U0
- Manufacturer/Brand:
- Sifam Tinsley Instrumentation, Inc.
- Part of Description:
- MULTI METER 20MA 10V LED PNL MT
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.551" (14.00mm)
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Measuring Range :
- ±20mA , ±10V
- Measuring Type :
- RTD, Thermocouple
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 5
- Output Type :
- Analog, Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.60mm x 45.60mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Temperature Meter
- Voltage - Supply :
- 90 ~ 320VDC, 85 ~ 253VDC, 40 ~ 400Hz