SPHWHAHDNH23YZT3D3
Manufacturer Part Number:
SPHWHAHDNH23YZT3D3
Part of Description:
LED COB D GEN3 NEUT WHT SQ 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
2.3A
Current - Test :
900mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
14.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
174 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5332lm (Typ)
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34V