L2C4-35902L05F1200
Manufacturer Part Number:
L2C4-35902L05F1200
Part of Description:
LED COB WARM WHT SQU 3500K
CCT (K) :
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.1A
Current - Test :
550mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
12.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
130 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2512lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V