L2C4-40902L05F1200
Manufacturer Part Number:
L2C4-40902L05F1200
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.1A
Current - Test :
550mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
12.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2573lm (Typ)
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V