L2C5-50HG1203E0900
Manufacturer Part Number:
L2C5-50HG1203E0900
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
600mA
Current - Test :
300mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
119 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1229lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 16.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V