DMS-30PC-4/20S-24RL-C
- Manufacturer Part Number:
- DMS-30PC-4/20S-24RL-C
- Manufacturer/Brand:
- Murata Power Solutions
- Part of Description:
- PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT
- Stock Condition:
- 13
- Manufacturer :
- Murata Power Solutions
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.20mm)
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Bezel Sold Separately
- Ingress Protection :
- Measuring Range :
- 4 ~ 20mA
- Measuring Type :
- Process
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 3.5
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 53.80mm x 22.30mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process Meter
- Voltage - Supply :
- 7.5 ~ 32VDC