L2C4-40903L08F1400
Manufacturer Part Number:
L2C4-40903L08F1400
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.6A
Current - Test :
800mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
14.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3711lm (Typ)
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V