SPHWHAHDNK28YZT2D2
Manufacturer Part Number:
SPHWHAHDNK28YZT2D2
Part of Description:
LED COB D GEN2 NEUT WHT SQ 4000K
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Current - Max :
2.76A
Current - Test :
1.08A
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4241lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.6V