L2C4-27802L04F1200
Manufacturer Part Number:
L2C4-27802L04F1200
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED COB WARM WHT SQU 2700K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
900mA
Current - Test :
450mA
Features :
Height :
1.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
12.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
136 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2137lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V