L2C5-32901204E0900
Manufacturer Part Number:
L2C5-32901204E0900
Part of Description:
LED COB LUXEON WM WHT RECT 3200K
CCT (K) :
3200K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.35A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
9.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
100 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2600lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 16.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37V