L224-3070004MLU010
Manufacturer Part Number:
L224-3070004MLU010
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
LED MOD LUXEON WM WHT SQ 3000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
6.21mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
162 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5222lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
70.00mm L x 70.00mm W
Temperature - Test :
85°C