L2C5-40801205E1100
Manufacturer Part Number:
L2C5-40801205E1100
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.65A
Current - Test :
900mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
11.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
122 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4056lm (Typ)
Size / Dimension :
19.00mm L x 16.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37V