SM1552302K
Manufacturer Part Number:
SM1552302K
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
RLY TACH 230VAC 2K RPM
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Delay Time :
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Trip Range :
200 ~ 2000RPM
Trip Status :
Type :
Speed Monitoring
Voltage - Supply :
230VAC