L2C4-50803L08F1400
Manufacturer Part Number:
L2C4-50803L08F1400
Part of Description:
LED COB CL WHT SQUARE 5000K
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
1.6A
Current - Test :
800mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
14.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
155 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4284lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
17.85mm L x 17.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.5V