MV15-DC-200V-110V-CU-ROHS
- Manufacturer Part Number:
- MV15-DC-200V-110V-CU-ROHS
- Manufacturer/Brand:
- Selec Controls USA Inc.
- Part of Description:
- LED DIGITAL DC VOLT METER
- Stock Condition:
- 94
- Manufacturer :
- Selec Controls USA Inc.
- Product Category :
- Panel Meters
- Display Characters - Height :
- 0.560" (14.22mm)
- Display Type :
- LED - Red Bar Graph
- Features :
- Ingress Protection :
- IP51 - Dust Protected
- Measuring Range :
- 0 ~ 516VAC/DC
- Measuring Type :
- Voltage
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 3
- Output Type :
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 46.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Voltmeter
- Voltage - Supply :
- 110VAC