CHM-9-35-95-36-AA00-F2-3
Manufacturer Part Number:
CHM-9-35-95-36-AA00-F2-3
Part of Description:
LED COB CHM9 WM WH SQUARE 3500K
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
95
Current - Max :
720mA
Current - Test :
360mA
Features :
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
8.90mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
88 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1115lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
15.00mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V