BXRE-35G10F0-A-83
Manufacturer Part Number:
BXRE-35G10F0-A-83
Part of Description:
LED COB V10 F90 WM WHT SQ 3500K
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
720mA
Current - Test :
Features :
Dimming
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
135 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3690lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
38V