CXA1510-0000-000N00H450H
Manufacturer Part Number:
CXA1510-0000-000N00H450H
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED COB XLAMP COOL WHT SQU 5000K
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
450mA
Current - Test :
250mA
Features :
Height :
1.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
8.90mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
112 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1005lm (970lm ~ 1040lm)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
15.85mm L x 15.85mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
36V