CLM-9-30-90-18-AC00-F2-3
Manufacturer Part Number:
CLM-9-30-90-18-AC00-F2-3
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED COB CLM-9 GEN1 WHT SQ 3000K
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
Current - Test :
160mA
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
8.89mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.49mm L x 13.49mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18V