BXRE-27G10F0-B-83
Manufacturer Part Number:
BXRE-27G10F0-B-83
Part of Description:
LED COB V10 F90 WM WHT SQ 2700K
Current - Max :
540mA
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
129 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2651lm
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
38V