CHM-9-35-80-18-AA10-F3-3
Manufacturer Part Number:
CHM-9-35-80-18-AA10-F3-3
Part of Description:
LED COB CHM9 GEN2 WHT SQU 3500K
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Features :
With Connector
Height :
1.37mm
Light Emitting Surface (LES) :
8.90mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1615lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
15.00mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18V