T300-30K-24V-R16
Manufacturer Part Number:
T300-30K-24V-R16
Manufacturer/Brand:
LED Lighting Inc.
Part of Description:
LED MOD WM WHT LNR STRP 3000K
Stock Condition:
94
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Dimming
Height :
2.00mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4876.80mm L x 10.00mm W
Temperature - Test :
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V