L2C4-27803S02F0600
Manufacturer Part Number:
L2C4-27803S02F0600
Part of Description:
LED COB WARM WHT SQU 2700K
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
700mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.50mm
Light Emitting Surface (LES) :
6.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
112 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1470lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.35mm L x 13.35mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.5V