L2C5-33HG1202E0900
- Manufacturer Part Number:
- L2C5-33HG1202E0900
- Part of Description:
- LED COB LUXEON WM WHT RECT 3300K
- CCT (K) :
- 3300K 3-Step MacAdam Ellipse
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 400mA
- Current - Test :
- 200mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 9.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 109 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 750lm (Typ)
- Size / Dimension :
- 19.00mm L x 16.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.5V