SI-B8T101560US
Manufacturer Part Number:
SI-B8T101560US
Part of Description:
LED ENG LT-Q562A LNR STRP 4000K
Stock Condition:
70
CCT (K) :
4000K
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Test :
450mA
Features :
Height :
5.80mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
203 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2000lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
560.00mm L x 18.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
21.9V