BXRH-40H0600-B-83
Manufacturer Part Number:
BXRH-40H0600-B-83
Part of Description:
LED COB V4 HD NEUT WHT SQU 4000K
Stock Condition:
596
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
97 (Typ)
Current - Max :
600mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.63mm
Light Emitting Surface (LES) :
4.80mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
105 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
674lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
12.50mm L x 12.50mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18.3V