BXRE-40G10F0-A-82
Manufacturer Part Number:
BXRE-40G10F0-A-82
Part of Description:
LED COB V10 F90 WHT SQ 4000K
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
300mA
Current - Test :
Features :
Dimming
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
174 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1757lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33.7V