CLM-6-30-80-18-AA00-F2-2
Manufacturer Part Number:
CLM-6-30-80-18-AA00-F2-2
Manufacturer/Brand:
Luminus Devices
Part of Description:
LED COB CLM-6 WARM WHT SQU 3000K
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
360mA
Current - Test :
180mA
Features :
Height :
1.37mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
6.30mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
102 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
330lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.00mm L x 13.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18V