FX-SW-20-18V-27K-90-5
- Manufacturer Part Number:
- FX-SW-20-18V-27K-90-5
- Manufacturer/Brand:
- LUXTECH
- Part of Description:
- LED MOD WM WHT LNR STRIP 2700K
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- LUXTECH
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- Linear Light Strip, Flexible
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- Current - Test :
- Features :
- Height :
- 3.05mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5080.00mm L x 7.87mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 18V