BXEB-L0590U-50E1500-C-C3
Manufacturer Part Number:
BXEB-L0590U-50E1500-C-C3
Part of Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 5000K
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
Current - Max :
1.7A
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
4.30mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
200 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2675lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
590.00mm L x 12.70mm W
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
19.1V