BXRC-27H1000-C-83-SE
Manufacturer Part Number:
BXRC-27H1000-C-83-SE
Part of Description:
LED COB VERO SE 10C WH RND 2700K
Stock Condition:
71
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Round
CRI (Color Rendering Index) :
97 (Typ)
Current - Max :
1A
Current - Test :
300mA
Features :
Height :
3.60mm
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
119 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1098lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
30.80mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.7V