SI-B8R031500WW
Manufacturer Part Number:
SI-B8R031500WW
Manufacturer/Brand:
Samsung Semiconductor
Part of Description:
LED MOD SE WHT LNR STRP 5000K
Stock Condition:
568
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
200mA
Current - Test :
88mA
Features :
Height :
6.00mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
178 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
650lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
500.00mm L x 13.00mm W
Temperature - Test :
40°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
160°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
41.5V