BXRV-DR-1827G-2000-A-13
Manufacturer Part Number:
BXRV-DR-1827G-2000-A-13
Manufacturer/Brand:
Bridgelux, Inc.
Part of Description:
LED COB VESTA WM WHT RECT 2250K
Stock Condition:
255
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2250K (1800K ~ 2700K) 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
720mA
Current - Test :
600mA
Features :
Height :
1.70mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
14.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
105 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2111lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
24.00mm L x 20.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
110°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
33.5V