COB-DN-16-2420-27K-65K-90
- Manufacturer Part Number:
- COB-DN-16-2420-27K-65K-90
- Manufacturer/Brand:
- LUXTECH
- Part of Description:
- LED COB WHITE RECT 6500K
- Stock Condition:
- 277
- Manufacturer :
- LUXTECH
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 2700K ~ 6500K
- Color :
- White, Warm / White, Cool
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 800mA
- Current - Test :
- 700mA
- Features :
- Height :
- 1.60mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 16.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 95 lm/W, 97 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 2300lm, 2400lm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 24.00mm L x 20.00mm W
- Temperature - Test :
- 105°C
- Type :
- Chip On Board (COB)
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 35.5V