AB-FC01206-19712-XA2
Manufacturer Part Number:
AB-FC01206-19712-XA2
Manufacturer/Brand:
American Bright
Part of Description:
LED MOD AB-FC RGB LINEAR STRIP
Stock Condition:
215
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
Current - Test :
840mA
Features :
IP65
Height :
2.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
9 lm/W Red, 25 lm/W Green, 6 lm/W Blue
Luminous Flux @ Current/Temperature :
90lm Red, 248lm Green, 56lm Blue
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5000.00mm L x 10.00mm W
Temperature - Test :
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V