LFR-209B12V
Manufacturer Part Number:
LFR-209B12V
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
LED 5MM 465NM BLUE CLR 12V TS5.5
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Lamp Replacements
Applications :
Incandescent Replacements, Indicator Lights
Base Type :
T5.5 Telephone Slide
Can Replace Lamps :
T5.5 Telephone Slide Base Lamps
Color :
Blue
Configuration :
Single
Millicandela Rating :
230mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.198" Dia x 1.134" L (5.03mm x 28.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V