CDM-6-3018-90-18-DW02
- Manufacturer Part Number:
- CDM-6-3018-90-18-DW02
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- LED MOD CDM WARM WHT RECT 3000K
- Stock Condition:
- 163
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 1800K ~ 3000K
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 440mA
- Current - Test :
- 300mA
- Features :
- Dimming - Warm
- Height :
- 1.58mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 6.80mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 82 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 438lm (Typ)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 15.00mm L x 12.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 17.8V