UMYM5-0750-0300
- Manufacturer Part Number:
- UMYM5-0750-0300
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- SAFETY MAT 750X300MM
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Machine Safety - Mats
- Approval Agency :
- CE, CSA, cULus, TUV
- Cable Length :
- 16.40' (5.00m)
- Color :
- Yellow
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Length :
- 11.81" (300.0mm)
- Material :
- Polyvinyl Chloride (PVC)
- Operating Force :
- 66.00lbs (30.00kg)
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Width :
- 29.50" (750.0mm)