CTM-14-4018-90-36-TW01
- Manufacturer Part Number:
- CTM-14-4018-90-36-TW01
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- LED MOD CTM WHITE RECT 4000K
- Stock Condition:
- 61
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 1800K ~ 4000K
- Color :
- White, Warm / White, Neutral
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 440mA
- Current - Test :
- 400mA
- Features :
- Height :
- 1.58mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 14.50mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 56 lm/W Warm White, 93 lm/W Cool White
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 825lm Warm White, 1370lm Cool White
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 24.00mm L x 20.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 130°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 37V