X9269US24I-2.7T1
- Manufacturer Part Number:
- X9269US24I-2.7T1
- Part of Description:
- IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
- Interface :
- I²C
- Number of Circuits :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 300 (Max)
- Supplier Device Package :
- 24-SOIC
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V