X9261UV24-2.7T1
- Manufacturer Part Number:
- X9261UV24-2.7T1
- Part of Description:
- IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
- Interface :
- SPI
- Number of Circuits :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance (Ohms) :
- 50k
- Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
- 300 (Max)
- Supplier Device Package :
- 24-TSSOP
- Temperature Coefficient (Typ) :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V