X9271UV14I-2.7T1
Manufacturer Part Number:
X9271UV14I-2.7T1
Manufacturer/Brand:
Intersil
Part of Description:
DIGIPOT, 256 POSITIONS
Manufacturer :
Intersil
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
50k
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V