X9279TV14Z-2.7T1
Manufacturer Part Number:
X9279TV14Z-2.7T1
Manufacturer/Brand:
Xicor-Division of Intersil
Part of Description:
DIGIPOT, 256 POSITIONS
Stock Condition:
2,300
Manufacturer :
Xicor-Division of Intersil
Interface :
I²C
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :
300 (Max)
Supplier Device Package :
14-TSSOP
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V